Nagrada Likovno-ekološkoj skupini 3. a razreda za digitalnu slikovnicu Grga Čvarak

Učenici Likovno-ekološke skupine 3. a razreda sa svojom učiteljicom Ankicom Ježabek, u suradnji sa školskom knjižničarkom Irenom Ivković, prijavili su svoju digitalnu slikovnicu Grga Čvarak na nagradni natječaj izdavačke kuće Školska knjiga i osvojili vrijedne skupne i posebne nagrade – knjige za učenike i knjige za upotpunjavanje fonda Školske knjižnice.

Nagradni natječaj nosi naziv ''Otkrij tajnu za budućnost sjajnu'', a naši su učenici nagrađeni u sklopu teme ''Ispiši stranice koje pomiču granice''.

Projektom izrade audiovizualne slikovnice Grga Čvarak kolaž tehnikom i pjevanjem pjesme uz vlastiti aranžman i melodiju, pridonijelo se drugačijem pristupu obrade lektirnog naslova Grga Čvarak poznatoga hrvatskog pjesnika Ratka Zvrke. Na ovaj način povezane su međupredmetne teme nastavnih sadržaja nekoliko nastavnih predmeta. Cilj projekta bio je potaknuti učenike na što češće druženje s knjigom te promišljanje i oživljavanje pročitanih tekstova na što različitije načine.

učenici 3. a razreda:

Marta Bahnik, Karlota Čehulić, Paola Čehulić, Ana Čović, Aleksandar Ivković, Veronika Karnik, Sven Kovačić, Matej Majdak, Mihael Mihalik, Ema Petrović, Leo Pilizzari i Luna Por

« Travanj 2024 »